10. prosince 2013, 9:30 – 12:00 hod, Era svět (Jungmannovo náměstí 767, Praha – Přístav sál)

Koncept odpovědného veřejného zadávání umožňuje institucím veřejné správy a místní samosprávy zohledňovat v rámci veřejných zakázek i běžných nákupů zboží a služeb vybraná společenská témata, která chce daná instituce řešit (např. zaměstnání znevýhodněných osob, podpora vzdělávání, důraz na snížení zátěže na životní prostředí apod.).  Umí čeští zadavatelé tato témata  definovat a požadovat? Jsou firmy připraveny tyto požadavky naplnit? Jakou roli v tomto konceptu může hrát neziskový sektor? Přijměte naše pozvání k diskusi, kde bychom rádi nejen na tyto otázky hledali společně odpovědi. Diskuse je určena zástupcům zadavatelů (obce, instituce veřejné správy), neziskového sektoru a firem.Program akce

10:30 – 11:30 Diskuse (Moderuje Leona Gergelová Šteigrová, Nová ekonomika)
11:30 – 12:00 Občerstvení a prostor pro networking
09:30 – 10:00 Odpovědné veřejné zadávání - představení tématu (Peter Sokol, Nová ekonomika)
10:00 – 10:30 Odpovědné zadávání jako prostor pro konkurenceschopnost firem (Karel Fronk, Skanska; Ondřej Šrámek, Knauf Insulation; Petr Dovolil, Mott MacDonald CZ)

Debata je součástí projektu vedeného Novou ekonomikou o.p.s., který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je podpora českých měst a institucí při zajištění sociálních, ekonomických a environmentálních příležitostí v rámci veřejného zadávání. Partnerem akce je Národní síť Zdravých měst a mediálním partnerem zpravodajský portál EurActiv.cz.

Více informací o projektu najdete na www.nova-ekonomika.cz. Počet míst je omezen.