Podpora zaměstnanosti (nejen) mladých lidí jako součást veřejného zadávání

6. března 2014, 10:00 – 14:00 hod, Magistrát města Chomutov (Náměstí 1. máje, historická budova radnice, jednací sál 13)


Prezentace Jan Mareš: PDF, PPTX
Prezentace Jan Lacina: PDF, PPT
Prezentace Nová ekonomika: PDF, PPTX, TISK


Koncept odpovědného veřejného zadávání umožňuje institucím veřejné správy a místní samosprávy zohledňovat v rámci veřejných zakázek i běžných nákupů zboží a služeb vybraná společenská témata, která chce daná instituce řešit (např. zaměstnání znevýhodněných osob, podpora vzdělávání a rekvalifikací apod.). Nakolik je tento trend v České republice rozšířený? Umí čeští zadavatelé tato témata definovat a požadovat? Existují nějaké překážky? Přijměte naše pozvání k diskusi, kde bychom vám rádi představili vlastní zkušenosti a nejen na zmíněné otázky hledali společně odpovědi. Diskuse je určena zástupcům zadavatelů (obce, instituce veřejné správy), neziskového sektoru a firem.

 

10:00 - 10:15

Přivítání a úvodní slovo (Jan Mareš, Primátor města Chomutov)

10:15 - 11:00

Odpovědné odpovědného zadávání (Peter Sokol, Nová ekonomika)

11:00 - 12:00

Podpora vzdělávání a uplatnitelnosti absolventů na trhu práce jako součást veřejného zadávání (Jan Mareš, primátor Chomutova, a hosté Ivana Košanová, ředitelka Okresní hospodářské komory v Chomutově, Dagmar Vlčková, Úřad práce Chomutov, ředitelka kontaktního pracoviště Chomutov, Jan Lacina, ředitel SPŠ a VOŠ Chomutov)

12:00 - 13:15

Komentáře, otázky a diskuse ke konceptu odpovědného zadávání (Moderuje Leona Gergelová Šteigrová, Nová ekonomika s hostem Dagmar Mikovcovou, vedoucí odboru školství statutárního města Chomutova; tajemnicí Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost)

13:15 – 14:00

Závěrečné slovo primátora Jana Mareše, prostor pro networking a občerstvení

Debata je součástí projektu vedeného Novou ekonomikou o.p.s., který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je podpora českých měst a institucí při zajištění sociálních, ekonomických a environmentálních příležitostí v rámci veřejného zadávání. Partnerem akce je Národní síť Zdravých měst.

Počet míst je omezen.

Máte-li k akci jakékoli otázky, napište nám: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.