Odpovědné zadávání – cesta k vyšší efektivitě veřejných zakázek

10. dubna 2014, HUB Praha (Drtinova 557/10, Praha 5)

 

Odpovědné zadávání je jednou z cest jak zvýšit efektivitu veřejných zakázek. Koncept odpovědného veřejného zadávání totiž umožňuje institucím veřejné správy a místní samosprávy zohledňovat v rámci veřejných zakázek i běžných nákupů zboží a služeb vybraná společenská témata, která chce daná instituce řešit (např. zaměstnání znevýhodněných osob, podpora vzdělávání, důraz na snížení zátěže na životní prostředí apod.). Závěrečná konference projektu Sociálně odpovědné veřejné zadávání vám nabízí příležitost seznámit se s tímto koceptem zblízka a porozumět jeho klíčovým přínosům. Program zahrnuje příspěvky zahraničních i domácích expertů a zástupců zadavatelů, kteří možnost zadávat odpovědně již využívají. V jednotlivých vystoupeních a panelových diskusích budeme hledat odpovědi (nejen) na následující otázky: Jak odpovědné zadávání funguje v zahraničí? Jaké příležitosti nabízí České republice? Co umožňuje evropská a česká legislativa? Jaké postupy se ukázaly jako nejvhodnější? Co konkrétně využívají čeští zadavatelé?  


Prezentace a další podklady:

Shaun McCarthy: PDF

Shaun McCarthy - odpovědnému zadávání a jeho využití při Olympijských hrách: The Royal Holloway 2013 Sustainability Lecture

James York - Costain Skanska JV: PDF

Jennifer Robinson -
advokátní kancelář Pinsent Masons: PDF, PPTX

Nico Spiegel  - 
Evropaská komise: PPTX

Shelley Browne: PDF 

Publikace k odpovědnému zadávání: ZDE

Profily řečníků: CZ, ENG

Fotografie z konference: ZDE

Kompletní program v češtině: STÁHNOUT (PDF)

Complete program in English: DOWNLOAD (PDF)


Konference je součástí projektu vedeného Novou ekonomikou o.p.s., který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je podpora českých měst a institucí při zajištění sociálních, ekonomických a environmentálních příležitostí v rámci veřejného zadávání. 

Partnery akce jsou: Britská obchodní komora, EurActiv, Národní síť Zdravých měst, Shine Bid Services.

Mediálním partnerem jsou: Hospodářské noviny, iHned, Moderní obec


Veškeré náklady spojené s uskutečněním konference jsou hrazeny z projektu.