Město Hradec Králové a Nová ekonomika, o.p.s. Vás zvou na panelovou diskusi

Příprava stavebních zakázek a role udržitelnosti
23. dubna 2014, 10:00 – 13:00 hod (Hradec Králové, Adalbertinum, třída Československé armády 300)

Pečlivá a kvalitní příprava stavebních zakázek umožňuje zadavatelům z řad měst a obcí zvýšit efektivitu jejich realizace a následného využívání. Příprava může zahrnout i témata související s udržitelností – v oblasti společenské a environmentální. Takový postup vychází z konceptu odpovědného veřejného zadávání, který umožňuje institucím veřejné správy a místní samosprávy zohledňovat v rámci veřejných zakázek i běžných nákupů zboží a služeb vybraná společenská témata a environmentální, která chce daná instituce řešit.  Jaké aspekty zohlednit při přípravě stavebních zakázek? Čím přispět k vyšší efektivitě a kvalitě? Jakou roli hraje odpovědné zadávání? Nakolik je tento trend v České republice rozšířený? Existují nějaké překážky? Přijměte naše pozvání k diskusi, kde bychom vám rádi představili vlastní zkušenosti a nejen na zmíněné otázky hledali společně odpovědi. Diskuse je určena zástupcům zadavatelů (obce, instituce veřejné správy), neziskového sektoru a firem.   


Prezentace a podklady:

Nová Ekonomika - Představení tématu: PDF

Jaroslav Pašmik, Česká rada pro šetrné budovy: PDF

Program:

10:00 - 10:15

Přivítání a úvodní slovo

Anna Maclová - náměstkyně primátora pro školství, sociální věci a zdravotnictví, Jindřich Vedlich - náměstek primátora pro rozvoj města

10:15 - 11:00

Odpovědné veřejné zadávání - představení tématu

Peter Sokol - Nová ekonomika

11:00 - 12:30

Příprava stavebních zakázek - co zapojit, zohlednit a neopomenout - panelová diskuze

Diskutující:

Jindřich Vedlich - náměstek primátora pro rozvoj města,

Jaroslav Pašmik - Česká rada pro šetrné budovy,

František Křelina - Česká komora architektů, Region Královéhradeckého kraje,

Milan Havlišta - Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, předseda výboru oblasti ČKAIT Hradec Králové,

Bohumil Rusek - Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě

Moderuje Leona Gergelová Šteigrová, Nová ekonomika

12:30 - 13:00

Občerstvení a prostor pro networkingDebata je součástí projektu vedeného Novou ekonomikou o.p.s., který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Jeho cílem je podpora českých měst a institucí při zajištění sociálních, ekonomických a environmentálních příležitostí v rámci veřejného zadávání. 

Partnery akce jsou: Britská obchodní komora, Národní síť Zdravých měst.


Veškeré náklady spojené s uskutečněním konference jsou hrazeny z projektu.

Počet míst je omezen. 

Máte-li k akci jakékoli otázky, napište nám: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.